Monitoring komínovou inšpekčnou kamerou

Súčasťou našej profesionálnej výbavy je komínová inšpekčná kamera. Tá nám umožňuje detailne rozpoznať rôzne skryté závady a nedostatky, neviditeľné pri vizuálnej kontrole zrkadlom, a to aj v komínoch s úhybom, kam nie je možné nahliadnuť bez pomoci kamery. Chybou môže byť napríklad vypadnutá tehla či prasklina, ktoré by mohli znamenať začiatok veľkého problému.

Monitoring inšpekčnou kamerou je nutný najmä pri starších komínoch s vysokou pravdepodobnosťou poškodenia opotrebovaním. Pomôže nám zistiť, či je bezpečné ich naďalej používať, alebo je nutná rekonštrukcia, či výmena vložky.

Kamera je tiež vhodná na kontrolu správneho pripojenia spotrebičov v bytových domoch a iných vyšších budovách, kde komíny siahajú až do výšky 25 m, takže je toto pripojenie ťažké, až nemožné skontrolovať bez nej.

Ako to funguje?

Kamera sa spúšťa dole komínom pomocou tlačného kábla na cievke, pripojeného na rukoväť a displej s tlačítkami, ktorými sa ovláda. Na monitore sa zreteľne zobrazí všetko, čo kominár potrebuje vidieť.

Kábel má dosah až 30 m. Táto dĺžka umožňuje prezrieť každý kút a odhaliť prípadné chyby. Špičkové moderné zariadenie je vybavené zafírovou šošovkou a regulovateľným prísvitom. Vytvárajú videozáznamy vo vysokom rozlíšení, ktoré sa ukladajú na SD kartu, sú vodotesné a odolné voči vysokým teplotám.

 

Pre váš bezpečný domov

Aj pri bežnom čistení komína je inšpekčná kamera skvelým pomocníkom. Pomocou nej skontrolujeme (okrem iného) aj čistotu vložky na pevné palivo a kondenzačný plastový komín . Dôkladnou údržbou a pravidelným odstraňovaním sadzí a nečistôt aj z ťažko dostupných častí komína ochránite svoj domov pred únikom nebezpečných splodín do obytného priestoru, alebo pred požiarom.