Keramické Komíny

Ponúkame vám vysokokvalitné keramické komíny od rokmi overených výrobcov značiek Leier a Schiedel.

 

 

Ak ste si z našej ponuky vybrali komín, ktorý vyhovuje požiadavkam vašej stavby, dodáme ho ku vám domov.

Aby všetko správne fungovalo, nechajte montáž na nás. Zariadime, aby boli splodiny z vašich priestorov odvádzané úplne bezpečne. Montáž vykonáme rýchlo, profesionálne a precízne.

 

Prečo keramický komín?

Ochrana proti požiaru: Keramický komínový systém chráni váš domov pred požiarom, ktorý môže vzniknúť vyhorením sadzí. V takýchto prípadoch môže vo vnútri komínového telesa stúpnuť teplota až na 1000-1500°C, čo znamená extrémnu záťaž. Keramická vložka zabraňuje preniknutiu ohňa k okolitým stavebným konštrukciám, obvodový plášť komína ostáva nepoškodený.

Kvalitné komínové systémy, ako je Schiedel ABSOLUT, ponúkajú až 30 ročnú garanciu na bezpečnosť pri vyhorení sadzí. Tento systém má výborné predpoklady na použitie v pasívnych a nízkoenergetických domoch. Ako jediný z ponuky keramických systémov nemá zadné odvetrávanie, spolupracuje s rekuperáciou a dokáže zásobovať vzduchom kondenzačný kotol aj spotrebič na tuhé palivá.

 

Odolnosť voči kyselinám aj vlhkosti

Keramické komíny sú kyselinovzdorné, takže v nich nedochádza k perforácii spalinovej cesty vplyvom kyselín. Nepodľahnú ani negatívnym vplyvom vlhkosti, obsiahnutej v spalinách. Vyústenie komína v zime nezamŕza.

Keramický komín, použitý pre kondenzačný kotol, ochráni vašu strechu pred poškodením kyselinami. Častou voľbou pri kodenzačných kotloch býva, vrámci šetrenia, výfuk, jeho nízke vyústenie však neumožňuje rozptyl vlhkých spalín. Spaliny kondenzujú a vzniká kyselina, ktorá môže vašu strechu esteticky poškodiť.

 

Variabilita možností použitia:

Komínové systémy, (napríklad Leier Multikeram LAS) sú kombinovateľné s inými systémami a spotrebiče, z ktorých odvádzajú spaliny, je možné vymieňať.

Sú vhodné pre:

  • klasické plynové, kondenzačné a turbo plynové kotly
  • kotly na tuhé aj kvapalné palivo
  • kozubové vložky, pece a kachle
  • aj pre pasívne a nízkoenergetické domy.

Nevýhodou keramických komínov môže byť väčšia hmotnosť, preto potrebujú silnejší betónový základ. Sú zabudované priamo v hrubej stavbe domu, takže ich montáž, alebo dostavba do už existujúcej nehnuteľnosti, je o mnoho komplikovanejšia, ako pri nerezových komínoch.