Nerezové komíny

Vyberte si z našej ponuky nerezových komínov, ktoré sú čoraz viac preferované v modernej architektúre kvôli ich vynikajúcim vlastnostiam.

O dodanie komína a všetkých potrebných komponentov k vám domov sa radi postaráme.

Montáž nerezového komína je pomerne jednoduchá. Ak chcete mať istotu, že je komín namontovaný správne, spoľahnite sa na naše služby.

 

Prečo nerezový komín?

Komínové systémy z nehrdzavejúcej ocele výborne odolávajú extrémne vysokej, ale aj nízkej teplote spalín. Okrem toho nepodľahnú ani vonkajším poveternostným vplyvom.

Sú ideálnym riešením pre:

  • rodinné aj bytové domy
  • priemyselné budovy s nepretržitou prevádzkou pri teplote 600°C
  • hospodárske budovy
  • generátory horúceho vzduchu
  • pekárenské pece, či otvorené krby
  • kondenzačné a turbo kotly.

Nerezové komíny sú vhodné pre ventiláciu a odvod spalín zo spotrebičov na tuhé, kvapalné aj plynné palivá.

 

Materiál

Najpoužívanejším materiálom je tzv. kuchynský nerez, odborne označovaný 1.4301 (X5CrNi18-10) alebo AISI 304 (V2A). Je to oceľ, legovaná chrómom a niklom.

Jednoplášťové sysémy a vnútorná vrstva dvojplášťových systémov sa vyrába z materiálu s označením 1.4404 (X2CrNiMo17-12-2), AISI 316L, (V4A), kde sa okrem chrómu a nerezu pridáva aj Molybdén, výrazne zvyšujúci odolnosť voči vysokým teplotám. Na izoláciu komínov sa používa minerálna vlna.

Vyrábajú sa aj univerzálne komíny v kombinácií s vnútornou keramickou vložkou, použiteľné v interiéri aj v exteriéri.

 

Výhody a nevýhody

Veľkou výhodou nerezových komínov je, že je možné ich umiestniť mimo stavby a ukotviť ich o fasádu, kde sa vďaka lesklému prevedeniu stávajú estetickým doplnkom. Montáž nerezových komínov je jednoduchá a rýchla, bez nutnosti búracích prác, to znamená bez prachu a neporiadku.

Rozpínanie vplyvom tepla je absorbované jednotlivými článkami konštrukcie. Konštrukčné vlastnosti spolu z kvalitou materiálu ich robí extrémne odolnými.

Za nevýhodu komínov z nehrdzavejúcej ocele môžeme považovať vyššiu cenu. Tá sa odvíja od kvality použitého materiálu. Čím kvalitnejší – tým dlhšia trvácnosť. Na nerezové komíny sa vzťahuje až 25 ročná záruka na odolnosť voči korózií.